نزدیک جزیره آمریکا برگزاری آمریکایی کره شمالی

نزدیک: جزیره آمریکا برگزاری آمریکایی کره شمالی دونالد ترامپ ریاست جمهوری خبرگزاری رویترز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی با هر جریان که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد برخورد می‌کنیم/ خانواده‌ها مراقب

سخنگوی قوه قضاییه گفت: مجموعه دستگاه های قضایی و انتظامی کاملا هوشیارند که با هر گروه و جریانی که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد و اسایش مردم را مختل کند قاطعان

با هر جریان که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد برخورد می‌کنیم/ خانواده‌ها مراقب

محسنی اژه ای : با هر جریان که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد برخورد می کنیم/خانواده ها مراقب فرزندان خود باشند

عبارات مهم : شکنجه

سخنگوی قوه قضاییه گفت: مجموعه دستگاه های قضایی و انتظامی کاملا هوشیارند که با هر گروه و جریانی که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد و اسایش مردم را مختل کند قاطعانه برخورد کند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در یکصد و بیست و هفتمین نشست خبری خود با خبرنگاران، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: این روزها به طور مشخص شیطان بزرگ امریکا و بعضی سردمداران امریکایی و صهیونیستی کرکری جهت کشور عزیزمان ایران می خوانند و اینقدر گرفتار شدند که جهت تحقق منویاتشان به منفورترین افراد و به تروریست هایی که دستشان به خون بیش از 17 هزار نفر از مردم کشورمان آغشته شده است متوسل شده است اند.

وی افزود: مردم ما آگاه هستند و فریب آنها را نمی خورند و مجموعه دستگاه های قضایی و انتظامی کاملا هوشیارند که با هر گروه و جریانی که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد و اسایش مردم را مختل کند قاطعانه برخورد کند.

با هر جریان که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد برخورد می‌کنیم/ خانواده‌ها مراقب

محسنی اژه ای گفت: خانواده ها در این زمینه مراقب فرزندان خود باشند تا یک وقت فریب نخورند و اجازه ندهند که اگر جمعیتی در کشور خواسته و اعتراض به حق دارند، افراد ضد انقلاب، وقت طلبان و تروریست ها وارد جمعیت مردم معترض به حق خودمان شوند و سوء استفاده کنند.

سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: آن وقت که اینها در دهه اول انقلاب کشور عزیزمان ایران بودند و هنوز جمهوری اسلامی نوپا بود و مردم همه ترفندهای شیطان بزرگ را متوجه نشده بودند و هنوز نیروهای امنیتی، انتظامی و قضایی انسجام را مورد نیاز را نداشتند، چه غلطی توانستند بکنند که امروز شیطان بزرگ و امثال ترامپ به ضد انقلاب خارج نشین دل خوش کرده اند و از آنجا جهت مردم انقلابی ما پیغام و پسغام می دهند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: مجموعه دستگاه های قضایی و انتظامی کاملا هوشیارند که با هر گروه و جریانی که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد و اسایش مردم را مختل کند قاطعان

از تنخواه دولت، پولی به سپرده گذاران موسسات مالی پرداخت نشده است

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به عنوان سپرده گذاران موسسات مالی، گفت: جهت تسریع محاکمه متهمان تلاش شده است است ولی مسئله مهمتر قبل از محاکمه شناسایی اموال است لیکن صرف محاکمه جهت مردم پول نمی شود.

به گزارش ایسنا، محسنی اژه ای در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی براینکه با توجه به هزینه کرد مبلغی حدود ٢٥ هزار میلیارد تومان از سوی بانک مرکزی جهت ساماندهی موسسات مالی غیرمجاز و اینکه اعلام شده است بخش عمده ای از این رقم از محل تنخواه دولت برداشته شده است آیا دولت و بانک مرکزی از لحاظ حقوقی و قانونی مجاز به انجام این کار بوده اند یا خیر؟ در صورت مثبت بودن پاسخ چه کسی باید این مبلغ را به محل تنخواه بازگرداند؟ علت عدم تعجیل دادگاهی و صدور حکم مدیران متخلف این موسسه ها در شرایطی که انجام آن می تواند مرهمی بر درد خیل سپرده گذاران ناراضی باشد چیست؟ گفت: این مطلب دروغ هست. نه تا الان 25 هزار (میلیارد تومان) برداشته شده است و نه از تنخواه دولت است.

با هر جریان که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد برخورد می‌کنیم/ خانواده‌ها مراقب

وی افزود: یکسری تعاونی های اعتبار متخلفی که از مردم سپرده گرفته بودند، تحت تعقیب قرار گرفتند و جهت اینکه حق مردم پایمال نشود یا حداقل به میزان ممکن حق ارزش ضایع نشود، در این خصوص خود مجموعه حکومت وارد شد و نمایندگانی از سوی سران سه قوه گزینش شدند تا اینها را به نحوی کنترل و تدبیر کنند تا کمتر به مردم لطمه وارد شود. تا الان به افرادی که سپرده هایی داشتند، مبلغی پرداخت شده است که از تنخواه دولت یا پول بانک مرکزی نیست بلکه بانک مرکزی یک خط اعتباری به موسسه یا بانکی که متکفل شده، داده هست. تا الان هم آن مبلغی که گفتید، خط اعتباری داده نشده ولی شاید تا آخر کار همین مبلغ یا قدری هم زیاد شود.

محسنی اژه ای تصریح کرد: با جدیت زیاد شناسایی اموال ادامه دارد و در بعضی موسسات تا 100 میلیون و بعضی نیز تا 200 میلیون تومان به سپرده گذاران داده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: مجموعه دستگاه های قضایی و انتظامی کاملا هوشیارند که با هر گروه و جریانی که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد و اسایش مردم را مختل کند قاطعان

وی افزود: در موسسه ثامن الحجج تا 10 روز آینده، تا 300 میلیون تومان به سپرده گذاران پرداخت می شود. تدبیری صورت گرفته که ظرف چند هفته آینده، یک مبلغ قابل توجه دیگری به همه سپرده گذاران این موسسات داده شود.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: بر اساس گزارش بانک مرکزی، بعضی موسسات تا 98 درصد و بعضی نیز 98 درصد و نیم با سپرده گذاران خود تسویه کرده اند و اگر طی هفته آینده نیز مبلغ دیگری داده شود، تعداد بیشتری تسویه خواهد شد. به صورت علی الحساب، یک جمعیت قابل توجهی تسویه حساب می شوند و تعداد محدودی از کسانی که سپرده ارزش بیش از یک میلیارد تومان هست، باقی می ماند که تعداد ارزش زیاد نیست.

با هر جریان که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد برخورد می‌کنیم/ خانواده‌ها مراقب

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: جهت تسریع محاکمه متهمان نیز تلاش شده است است ولی مسئله مهمتر قبل از محاکمه شناسایی اموال است لیکن صرف محاکمه جهت مردم پول نمی شود. نمایندگان سه قوه از وزارت اطلاعات درخواست کردند که جهت شناسایی و ردیابی اموال صاحبان سهام این موسسات یک اقدام خاص داشته باشند.

وی افزود: بعد مطلبی که شما گفتید درست نیست و نه مبلغ 25 هزار بوده و نه از تنخواه دولت.

شکنجه و به کما رفتن بقایی و مشایی صحت ندارد

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی دررابطه به آخرین اوضاع بقایی و مشایی و شائبه شکنجه شدن و به کما رفتن آنها گفت: آقای بقایی دوره محکومیت خود را سپری می کند و آقای مشایی در بازداشت موقت است ولی شکنجه و کمای این افراد به هیچ عنوان صحت ندارد.

به گزراش ایسنا محسنی اژه ای در یکصد بیست وهفتمین نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگاری در رابطه با اینکه اخیرا اخباری در رابطه با یکی از وابستگان دولت سابق یعنی آقای مشایی که در انفرادی دجار شکنجه شده است و همچنین به کما رفتن آقای بقایی مطرح شده است هست، آیا این اخبار صحت دارد؟ گفت: مردها بقایی و مشایی هر دو بازداشت هستند. آقای بقایی دوره محکومیت خود را طی می کند و آقای مشایی نیز در بازداشت موقت هست. شکنجه و به کما رفتن آنها به هیچ وجه صحت ندارد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری راجع به طرح بعضی پرسشها از طرف دیگر بازداشت شدگان محیط زیست مبنی بر پرونده سازی و انتشار نامه ای سرگشاده در این باره، گفت: در یک نشست از من پرسیدند آخرین اوضاع بقایی چیست گفتم نمی دانم. در مورد محیط زیست هم نمی دانم. نامه سرگشاده ای که گفتید به چه کسی و به چه مضمونی نوشته شده است است؟

خبرنگار در پاسخ گفت که آقای جلایی پور این نامه را به رهبری نوشته هست. سخنگوی قوه قضاییه در تصویر العمل اظهار کرد: آقای جلایی پور مگر عضو محیط زیست هستند؟ نامه ای که میگویید را ندیده ام و در حالت کلی شکنجه ای نداریم. اگر کسی مدعی است شکایت کند، این عنوان به جدیت دنبال می شود و دادسرای نظامی و سایر دستگاه ها این عنوان را بررسی می کنند ولی به هیچ وجه از نظر قانونی این اجازه به کسی داده نشده است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با اظهار نظر وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه از میان 40 میلیون مخاطب تگرام تنها یک میلیون نفر از خبر رسان تلگرام خارج شده است و بقیه از طریق فیلتر شکن استفاه می کنند، آیا قوه قضاییه تصمیم دقیقی در مور فیلتر خبر رسان تلگرام داشته است؟ عنوان کرد: این رقمی که گفتید صحیح نیست.

امروز از دبیر شورای عالی اینترنت در رابطه با این عنوان پرسش پرسیدم و ایشان گفتند رقم بیشتری در این زمینه وجود دارد. 40 درصد از افراد از این خبر رسان استفاده نمی کنند. محاسبه این 40 درصد زیاد از 13 میلیون نفر می شود. اقدام قوه قضاییه و یا سایر دستگاه های ذیربط در این زمینه ادامه دارد و بر اساس گفته مسئولین این روند بسیار خوب است و مهاجرت افراد به خبر رسانی های داخلی خوب هست، ولی بعضی نیز از فیلتر شکن استفاده می کنند ولی مسئولین در تلاشند خبر رسان های داخلی را تقویت کنند.

واژه های کلیدی: شکنجه | قوه قضاییه | محسنی اژه ای | سخنگوی قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog